image image image
 • Aktuální dění a informace o AMFT.
  Aktuální dění a informace o AMFT.
 • Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
  Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
 • Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
  Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
 • Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha, CZ – 24. října 2015
  Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha 2015

Akce

Uskutečněné akce

11. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA
14. května 2011 proběhl v pražském hotelu Marriot 11. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA, jehož jsme spolupořadatelem. Podrobnosti o kongresu.

10. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA
9. října 2010 proběhne v pražském hotelu Marriot 10. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA, jehož jsme spolupořadatelem. Podrobnosti o kongresu.

Možnosti postgraduálního vzdělávání lékařů ve Francii (FMC)
Doc.I.Poršová - Dutoit, CSc. připravila aktuální nabídku kongresů a vzdělávacích akcí v rámci celoživotního vzdělávání lékařů ve Francii (FORMATION MEDICALE CONTINUE) Dokument čtěte zde.

9. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA
21.-22.března 2009 proběhl v Praze 9. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA, jehož jsme spolupořadatelem. Pro všechny zájemce tu máme k dispozici PowerPointové slidy jednotlivých přednášek a další podrobnosti o kongresu.

8. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA
15.11.2008 proběhl v Praze 8. mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA, jehož jsme spolupořadatelem. Pro všechny zájemce tu máme k dispozici PowerPointové slidy jednotlivých přednášek a další podrobnosti o kongresu.

Francouzsko-česká lékařská setkání
15.9.2008 ve Francouzském institutu v Praze proběhlo první z plánovaného cyklu francouzsko-českých lékařských setkání - s prof. Raoulem GHOZLANEM - revmatologem - blíže viz pozvánka

Mezinárodní kongres medicíny pro praxi - Kongres IFDA
2. února 2008 se v Pražském hotelu Marriott konal Mezinárodní kongres International Family Doctors Association, kterého je AMFT spolupořadatelem.
Pro všechny zájemce tu máme k dispozici PowerPointové slidy jednotlivých přednášek a další podrobnosti o kongresu.

Výroční členská schůze
Dne 16. ledna 2008 se konala výroční členská schůze Spolku českých frankofonních lékařů (AMFT).

Důkazy a praxe 6
Společnost frankofonních lékařů dne 27. října 2007 pořádala v Pražském hotelu Marriott šesté setkání v rámci cyklu kongresů Důkazy a praxe pod záštitou IFDA.
Pro všechny zájemce tu máme k dispozici PowerPointové slidy jednotlivých přednášek a další podrobnosti o kongresu.

Pracovní cesta AMFT do Provence
V termínu 19.4.- 28.4.2007 uskutečnila AMFT pracovní cestu na Kongres Preuves et pratiques 21.4.2007 v Lyonu a následně po Provence se zastávkami a návštěvou lékařských praxí Aix-en–Provence a v nemocnici v Marseille. O podrobnostech Vás budeme informovat.

5. ročník kongresu Důkazy a praxe
se konal 10.3.2007 v Hotelu Marriott v Praze. Zde jsou podrobnosti o konferenci, včetně PowerPointových slidů k jednotlivým přednáškám ke stažení.

Výroční členská schůze AMFT
17.1.2007 proběhla v Lékařském domě ČLS JEP výroční členská schůze Společnosti frankofonních lékařů AMFT. » Zde je zápis z této schůze

4. ročník kongresu Důkazy a praxe
Společnost frankofonních lékařů (AMFT) dne 14. října 2006 pořádala v Pražském hotelu Hilton čtvrtý ročník francouzsko - českého setkání "Důkazy a Praxe", podruhé vedený jako Evropský kongres praktické medicíny IFDA.
Pro všechny zájemce tu máme k dispozici slidy jednotlivých přednášek. Jsou tu uloženy ve formátu PowerPoint SlideShow (PPS) a jsou v českém jazyce. » více zde.

Důkazy a praxe 3.
V sobotu 29.4.2006 se konal 3. kongres "Důkazy a praxe". Program a podrobnosti, včetně PowerPointových slidů k jednotlivým přednáškám naleznete na samostatné stránce.

 

La force des images et des représentations en santé
V pátek 28.4.2006 se konala ve Francouzském institutu ve Štěpánské 35 (Praha 1) konference "La force des images et des représentations en santé" 
Program a podrobnosti

Votre avenir se trouve en France!
Seminář: Pracovní příležitosti pro lékaře ve Francii

Personální agentura JOBKOMPAS s.r.o., v spolupráci s agenturou NACHTWEY INTERNATIONAL srdečně zve všechny francouzsky hovořící lékaře a studenty medicíny na seminář věnovaný pracovním podmínkám a aktuálním pracovním nabídkám ve francouzských nemocnicích.
Hlavním přednášejícím bude pan Wolfgang Nachtwey, dlouholetý poradce pro francouzské nemocnice a kliniky. Přednáška bude ve francouzstině.
Setkání se bude konat 17. března 2006 od 19:00 v kongresové místnosti Hotelu Medium, Tomášikova ulice 34, Bratislava. Účast je nutné potvrdit do 14:00 dne 16.3.06 na mailové adrese: nebo na tel.:+421 415 652 140, +421 908 919 010

"Důkazy a Praxe"
AMFT se pořadatelsky podílela na 2. ročníku kongresu "Důkazy a Praxe"
Kongres se konal 8.10.2005
Pro zájemce jsou zde ke stažení PowerPointové slidy k jednotlivým přednáškám.

Kongres "Ostéoporose et médecine générale"
Kongres se konal 28.-30.11.2003 v Hotelu Hilton v Praze. AMFT se podílela na zastřešení kongresu. zpráva z kongresu >>

Slavnostní otevření francouzsko-české laboratoře výzkumu obezity
Dne 19. září 2003 se v budově 3. lékařské fakulty v Praze konalo slavnostní otevření francouzsko-české laboratoře výzkumu obezity. Po slavnostních projevech děkana 3. LF UK, proděkana, generálního ředitele INSERM France a atašé pro vědu a výzkum francouzské ambasády byla podepsána smlouva o spolupráci mezi českou a francouzskou stranou. Součástí otevření byla i prohlídka nových laboratoří. Po slavnostním obědě proběhla návštěva Akademie věd. Nad celou akcí převzala záštitu francouzská ambasáda a účastnil se i velvyslanec Francie v České republice.

Stipendia asociace "Pont-Neuf" v roce 2003
Ve středu 19. února 2003 se na děkanátě 3. lékařské fakulty UK v Praze setkali někteří bývalí stipendisté a zájemci o stipendium poskytované asociací "Pont-Neuf", s její ředitelkou paní Sophie Fouace...        podrobnosti a fotografie zde >>

2. pracovní setkání s pařížskými ambulantními lékaři
Dne 9. listopadu 2002 se uskutečnilo v přednáškovém sále Lékařského domu ČLS JEP 2. pracovní setkání s pařížskými ambulantními lékaři.       podrobnosti a fotografie zde >>

Setkání se stážisty
Dne 21. února 2002 se v budově 3. lékařské fakulty UK v Praze uskutečnila schůzka se zájemci o stáž ve Francii...       podrobnosti >>

Představení Association Pont-Neuf v Praze
Dne 23. února 2001 proběhlo setkání s Mme Sophie Fouace, ředitelkou Association Pont-Neuf       podrobnosti a fotografie zde >>