image image image
 • Aktuální dění a informace o AMFT.
  Aktuální dění a informace o AMFT.
 • Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
  Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
 • Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
  Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
 • Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha, CZ – 24. října 2015
  Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha 2015

5. ročník

5. ročník kongresu Důkazy a praxe

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dne 10.3.2007 po třetí v Praze, tentokrát ale v Hotelu Marriott, proběhl Mezinárodní kongres medicíny pro praxi IFDA, a který je následovníkem kongresů cyklu "Důkazy a praxe", které pořádáme v Praze od r. 2004.

Kongres byl nadále založen na filozofii krátkých 15 minutových sdělení, ve kterých přednášející

shrnuje aktuální názor na problémy, které musíme často řešit v každodenní praxi našich ambulancí. Sdělení se opírají o výsledky posledních studií, které mnohdy doporučují pozměnit naše praktické zvyklosti.

Program reagoval na letošní nezvykle teplou zimu, díky které se očekává větší výskyt klíšťat a s ním spojené problémy s onemocněním Lymeskou boreliózou. Umíme správně diagnostikovat toto tak časté onemocnění? Interpretujeme správně laboratorní testy tak abychom nenechali rozvinout pozdní komplikace? O těchto otázkách byla vstupní sekce. Zaměřili jsme se ale i na ne zcela běžné problémy z oblasti oftalmologie a neurologie. Rychlý vývoj poznatků v těchto oblastech vyžaduje pro většinu lékařů v terénní praxi aktualizaci názorů na současné trendy v diagnostice a terapii. Kde děláme chyby v diagnostice a léčbě dermatologických pacientů? Kdy je GERD nemocí s respiračními projevy? Jak přistupovat k úporné zácpě a průjmu dnes tak často hojně cestujících pacientů? Jak správně a moderně léčit hypertenzi a komu je určena vakcína na ochranu proti rakovině děložního čípku? Co vše ovlivňuje erektilní dysfunkci? Věříme, že Vás otázky, které stimulovaly organizační výbor ke skladbě programu také zaujmou.

Za organizační výbor
MUDr. Richard StejskalPro všechny zájemce tu máme k dispozici slidy jednotlivých přednášek. Jsou tu uloženy ve formátu PowerPoint SlideShow (PPS) a jsou v českém jazyce.
Pokud máte zájem o tyto přednášky ve francouzštině, napište nám.

Pozn.: Pokud podržíte chvilku kurzor nad odkazem na přednášku, dozvíte se, jak je konkrétní soubor datově objemný.

Sekce 1: DŮKAZY A PRAXE – LYMESKÁ NEMOC


       Podrobnosti a program kongresudukazyapraxe5 partneri