image image image
 • Aktuální dění a informace o AMFT.
  Aktuální dění a informace o AMFT.
 • Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
  Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
 • Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
  Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
 • Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha, CZ – 24. října 2015
  Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha 2015

Předatestační praxe

Nabídka zprostředkování předatestačních praxí ve Francii

Obracíme se na vás jménem Asociace českých frankofonních lékařů, Regionální rady Burgundska a společnosti Laboratoires Fournier. Rádi bychom oslovili všechny francouzsky hovořící lékaře před první atestací, kteří by měli zájem absolvovat předatestační praxi z vnitřního lékařství a chirurgie v Univerzitní nemocnici v Dijonu ve Francii.

Jedná se o projekt, jehož první účastníci (6 českých mladých lékařů) v současné době pracují na klinikách v této nemocnici. Zázemí společnosti Laboratoires Fournier zaručuje pracovní povolení, financování dopravy, pojištění, ubytování a měsíční plat ve výši 1033 euro. Náplní praxe je účast na práci a chodu níže jmenovaných klinik pod vedením jejich přednostů. (zapojení do pohotovostních služeb je dobrovolné a je honorováno zvlášť).

Tyto šestiměsíční stáže se konají 2x do roka, vždy od května do října a od listopadu do dubna. Účastníci jsou vybíráni na základě konkursu. Předpokládá se velmi dobrá znalost francouzštiny.

Termín konkursu a požadavky budou upřesněny a zveřejněny na našich stránkách

Jakékoliv případné dotazy rádi zodpovíme.

Kontakt:
MUDr. Richard Stejskal 
MUDr. Kateřina Urbancová  (tel: 603 374 913)

NOVĚ !!!
Jsou zde k dispozici pracovní verze podrobností o praxích v Dijonu. Formát PDF (607 kb). O dalších změnách Vás budeme informovat.