image image image
 • Aktuální dění a informace o AMFT.
  Aktuální dění a informace o AMFT.
 • Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
  Poslání Spolku frankofonních lékařů ČLS JEP
 • Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
  Přijetí frankofonních lékařů na Francouzském velvyslanectví
 • Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha, CZ – 24. října 2015
  Kongres medicíny pro praxi IFDA, Praha 2015

Důkazy a praxe 6.

Důkazy a praxe 6.

Společnost frankofonních lékařů (AMFT) dne 27. října 2007 pořádala v Pražském hotelu Marriott šesté setkání v rámci cyklu kongresů Důkazy a praxe pod záštitou IFDA.

Neslo se v duchu revmatologie a nemocí pohybového aparátu v širším slova smyslu. Revmatologie vzbuzuje respekt jako disciplina medicíny s komplikovanou diagnostikou a mnohdy složitou a nákladnou léčbou. Četnost výskytu různých forem kloubních bolestí však nutí k zaujmutí postoje i lékaře první linie, praktické lékaře,internisty, ortopedy, neurology. Chybujeme v těchto postupech? Mohli bychom diagnostikovat tyto nemoci dříve a lépe je léčit sami nebo včasněji odeslat ke specialistům? Jaké jsou operační možnosti současné spondylochirurgie? Které rehabilitační metody zvolit, kdy pacientovi s revmatologickým onemocněním doporučit lázeňskou léčbu a co od ní očekávat? Jsou „bolavá záda“ vždy jen běžným „ústřelem“ nebo se pod nimi mohou skrývat nemoci jako je myelom nebo Pagetova choroba? Jsou užitečné nyní hojně propagované léky zpomalující osteoartrózu, nebo je nutné stejně počítat se zásahem chirurga? Jak intenzivně léčit zvýšenou hladinu kyseliny močové v krvi, když pacient neměl dnavý záchvat?
Tyto otázky motivovaly členy organizačního výboru k uspořádání programu, který byl završen diskusní sekcí „Kulatý stůl“ na téma terapie bolesti.

Závěrem dne pak proběhlo satelitní sympozium firmy Servier za účasti francouzských odborníků na osteoporózu a moderní přístup k jejich léčbě.

Za organizační výbor
MUDr. Richard StejskalPro všechny zájemce tu máme k dispozici slidy jednotlivých přednášek. Jsou tu uloženy ve formátu PowerPoint SlideShow (PPS)

a jsou v českém jazyce.
Pokud máte zájem o tyto přednášky ve francouzštině, napište nám.

Pozn.: Pokud podržíte chvilku kurzor nad odkazem na přednášku, dozvíte se, jak je konkrétní soubor datově objemný.

Sekce 1:


       Podrobnosti a program kongresuPředchozí ročníky kongresu:

       5. ročník kongresu Důkazy a praxe - 10. března 2007

       4. ročník kongresu Důkazy a praxe - 14. října 2006

       3. ročník kongresu Důkazy a praxe - 29. dubna 2006

       2. ročník kongresu Důkazy a praxe - 8. října 2005